Подорож літаком передбачає виконання певних правил, встановлених авіакомпанією. Особливо ретельно потрібно вивчити норми, які стосуються перевезення багажу, зокрема, вмісту ручної поклажі.

Основні норми перевезення ручної поклажі в літаку

Ручна поклажа — це частина багажу, яку можна брати з собою в салон літака, тоді як решту речей необхідно здати у спеціальний багажний відсік. Вона зазвичай являє собою невелику сумку, валізу чи рюкзак з речами першої необхідності. З'ясувати, що можна брати в ручну поклажу — це одним з основних етапів підготовки до перельоту. Також мають значення габарити та вага сумки. Норми багажу в літаку можуть відрізнятися залежно від авіаперевізника.

Чи можна брати бінокль в ручну поклажу

Згідно з загальними рекомендаціями асоціації IATA, яка регламентує правила міжнародних перевезень, висота валізи має бути у межах 56 см, ширина — 45 см, глибина не перевищувати 25 см. Сумарні габарити дорівнюють 126 см. Однак авіакомпанії можуть встановлювати свої норми та обмеження. Наприклад, у компанії LOT правила перевезення багажу різняться залежно від тривалості рейсу та класу обслуговування.

У поїздках економкласу польського авіаперевізника LOT ручна поклажа за вагою не може перевищувати 8 кг. Пасажирам бізнес-класу дозволено взяти з собою два предмети вагою до 12 кг.

Вміст багажу, який знаходиться в салоні літака, теж регламентується певними правилами. В більшості випадків у ручну поклажу можна брати такі категорії речей:

  • документи (паспорт, квитки тощо)
  • портативні електронні пристрої (ноутбуки, телефони, планшети, зарядні блоки);
  • медикаменти (на деякі види може знадобитися рецепт)
  • одяг та аксесуари, в тому числі парасольки, жіночі сумочки, дитячі іграшки та ін;
  • суху їжу та напої в контейнерах обсягом не більше 100 мл, сумарний об'єм рідини не має перевищувати 1 літра;
  • косметичні та гігієнічні засоби, фасовані у ємності до 100 мл.

Також ручна поклажа в літак може містити фотоапарат, бінокль, книги, журнали та інші подібні речі, але у межах дозволеної ваги.

До переліку речей, які заборонено брати з собою на борт, відносяться гострі предмети (навіть манікюрні ножиці), легкозаймисті та вибухонебезпечні речовини. Також це стосується усіх видів зброї та інших речей, які можуть нести загрозу для оточуючих.

Бінокль під час перельоту: зробіть свою подорож цікавішою

Туристи часто користуються біноклями, щоб детальніше розглядати природні ландшафти або пам'ятки архітектури. Перебуваючи в літаку з допомогою цього оптичного пристрою теж можна побачити багато цікавого. Пролітаючи над містами, горами, річками чи іншими мальовничими місцями у бінокль можна роздивитися їх у всіх подробицях через вікно.

Також бінокль можна застосовувати для стеження за іншими літаками, що знаходяться на злітно-посадковій смузі в аеропорту чи перебувають у повітрі. Любителі астрономічних спостережень під час нічних рейсів у безхмарну погоду можуть вивчати зірки та інші небесні тіла. Завдяки біноклю і менш щільній атмосфері на великій висоті їх видно набагато краще ніж з землі.

Деякі туристи застосовують біноклі, оснащені фотокамерами, для зйомок навколишнього пейзажу з борта літального апарату.

Бінокль в ручній поклажі

У більшості авіаперевізників ручна поклажа в літак може містити бінокль. Жодних обмежень, що стосуються цього приладу, в правилах немає. Однак варто обирати оптичний пристрій, що має невелику вагу та габарити. Таким чином, у багаж можна буде покласти ще достатньо потрібних речей. Крім цього компактним біноклем загалом зручніше користуватися під час подорожі.

Плануючи використовувати оптичне обладнання у літаку, вибирайте прилад з гарною якістю зображення та оптимальними показниками кратності збільшення. Найкраще взяти модель з параметрами 8x або 10x. Більша кратність буде обмежувати поле зору.

Чудовим варіантом для подорожі літаком будуть біноклі від торгової марки Praktica. Вони потужні, надійні, ударостійкі та мають невеликі розміри.