Бінокль — це чудовий оптичний прилад для спостереження за різноманітними предметами на значній відстані. Він активно використовується в різних видах спорту, туризмі, на полюванні та для інших потреб. Однак, щоб оглядовий бінокль слугував максимально ефективно, його необхідно регулярно та правильно обслуговувати. Як відбувається ремонт біноклів та скільки він займає часу — розповідаємо в цій статті.

Що таке юстування бінокля

Принцип роботи бінокля полягає в перетворенні оптичного випромінювання. Пристрій збільшує, зменшує або ж покращує якість зображення, а такий параметр як просвітлення лінзової оптики дозволяє зрозуміти наскільки буде хорошою картинка. Однак, для того, щоб бінокль працював справно, його необхідно юстувати під свій зір.

Скільки часу необхідно на обслуговування оглядового бінокля

Юстування — це регулювання оптичної системи бінокля. Проводити такий ремонт бінокля необхідно, якщо:

  • зображення в пристрої двоїться;
  • зображення є несиметричним по горизонталі чи вертикалі;
  • при використанні бінокля очі швидко втомлюються;
  • після тривалого спостереження з’являється головний біль.

Також юстування може знадобитись після падіння бінокля з великої висоти чи тривалого використання пристрою іншою людиною.

Як правильно юстувати бінокль

Регулювання різкості та налаштування бінокля відбувається наступним чином:

  1. Рухаючи бінокуляри потрібно досягнути повного кута огляду.
  2. Далі слід закрити праву лінзу кришкою.
  3. Сфокусувати зображення центральним кільцем, дивлячись на віддалений предмет.
  4. Закрити ліву лінзу кришкою.
  5. Знову сфокусувати зображення.
  6. В кінці слід відкрити обидві лінзи бінокля та налаштувати фокус за допомогою центрального кільця.

Після такого налаштування очі не будуть напружуватись під час використання бінокля.

Як почистити бінокль

Під час використання бінокль може впасти у воду, бруд, пісок. Тому важливо знати яким має бути догляд за оптикою в цих випадках:

  • Якщо в бінокль потрапила вода. У такому разі чищення оптики бінокля проводиться за допомогою тканини без ворсу. Таке чищення бінокля усуне воду без пошкодження лінзи.
  • Якщо знаходиться пил всередині бінокля. Найкращий спосіб як почистити бінокль всередині від пилу — використовувати балончик зі стисненим повітрям (грушу). Перед тим як почистити грушу слід перевірити на справність. Таке чищення призм бінокля і лінз дасть змогу здути пил без шкоди пристрою.

Засохла лінза вимагає дбайливого чищення. Тому важливо також знати чим протирати лінзи бінокля. Наприклад, перед тим як почистити лінзи бінокля тканиною, її рекомендується просочити рідиною для чищення.

При цьому забороняється використовувати спиртові розчини, оскільки вони можуть пошкодити покриття лінз. Також не дозволяється мити корпус бінокля водою. Чим протерти оптику? Краще це робити за допомогою м'якої тканини або серветки зі спеціальним просоченням.

Обслуговування оглядового бінокля

Як ще можна доглядати за біноклем

Оглядові біноклі потребують дбайливого ставлення та акуратності. Крім юстування та регулярного очищення, власникам пристрою варто дотримуватись таких рекомендацій:

  • Зберігати бінокль у спеціальному чохлі. Потрапляння прямих сонячних променів може негативно вплинути на стан пристрою.
  • Час від часу змащувати механізм об'єктива. Для цього в продажі доступне спеціальне мастило для бінокля.

Загалом, налаштування та догляд за біноклем не потребують багато часу. В середньому всі ці процеси займають 5-10 хвилин. Чим більше у людини досвіду, тим менше часу їй потрібно на повноцінне обслуговування пристрою.