Бінокль — це прилад зі складною оптичною системою. Для його коректної роботи важливо берегти внутрішню конструкцію від зовнішніх впливів: механічних пошкоджень та намокання.

Наслідки потрапляння води у бінокль

Бінокль — це вид оптичного обладнання, який часто застосовують у польових умовах. Зокрема ним користуються туристи, військові, мисливці та рибалки. Тому нерідко трапляються обставини, за яких у прилад може потрапити вода. Особливо, якщо він не є водонепроникним та не зберігається в спеціальному чохлі.

Як висушити бінокль?

Ймовірність цього збільшується під час дощу, коли вода проникає всередину через стики, окуляри чи об'єктиви. Небезпечними також є різкі перепади температури. Вони часто призводять до утворення конденсату. Внаслідок цього лінзи бінокля затуманюються. Такі ж наслідки викликає тривале знаходження приладу в умовах високої вологості. Нерідко трапляється, що бінокль падає у воду під час риболовлі чи відпочинку на водоймах. Підвищений ризик потрапляння води у бінокль викликає зношування чи пошкодження ущільнювальних елементів.

Коли у бінокль потрапила вода уникнути негативних наслідків для його функціонування навряд чи вдасться. Зокрема це призводить до:

  • корозії металевих елементів конструкції, і відповідно пошкодження механізмів фокусування та інших налаштувань;
  • появи конденсату на лінзах, що суттєво знижує їх прозорість і обмежує видимість;
  • зміни оптичних властивостей лінз, тому що через краплі води можуть з'явитися відблиски та інші спотворення зображення.

Також вода може пошкодити прокладки, що зробить прилад більш вразливим до потрапляння вологи у майбутньому. Якщо вчасно та швидко не висушити бінокль його оптична система може зазнати серйозних змін, що зробить подальшу експлуатацію неможливою.

Сушка для непрофесіоналів: як прибрати воду з бінокля самостійно

Щоб запобігти появі несправності бінокля через потрапляння води бажано носити його у водонепроникному футлярі. Якщо ви користуєтеся приладом під час дощу чи снігу в перервах між спостереженнями необхідно закривати окуляри захисними ковпаками. Перед тим, як покласти пристрій у чохол його слід ретельно протерти насухо. Якщо такої можливості немає, потрібно після потрапляння в сухе приміщення, бінокль дістати з футляра і просушити його, але не поблизу джерела тепла.

Щоб запобігти появі конденсату варто берегти бінокль від перепадів температури. Після знаходження на морозі оптику не можна відразу діставати з чохла у теплому приміщенні. Бажано вийняти її через 2-3 години і добре витерти. Чистку призм бінокля потрібно здійснювати м'якою безворсовою ганчіркою. Від жорстокої тканини на ній можуть з'явитися подряпини. Протирання необхідно робити повільними круговими рухами.

Якщо все ж в пристрій потрапила вода існує можливість висушити його самостійно. Перед тим почистити бінокль всередині його необхідно обережно розібрати, щоб отримати доступ до внутрішньої конструкції. Зокрема, треба відкрутити окуляри та об'єктиви. Після цього треба видалити всю видиму воду з внутрішніх поверхонь за допомогою м'якої вологовбираючої тканини, наприклад, мікрофібри.

Не варто відразу складати прилад. Залиште його розібраним на якийсь час у сухому місці, уникаючи прямого сонячного проміння та впливу високих температур, оскільки вони можуть безповоротно пошкодити оптику.

У бінокль потрапила вода

Сушка для непрофесіоналів часто відбувається з допомогою такої речовини як силікагель. Він здатний ефективно вбирати вологу. Бінокль потрібно обкласти мішечками з гелем і помістити його на якийсь час у герметичний контейнер. З підручних засобів для сушки оптики можна застосовувати рис. Якщо покласти пристрій в закриту посудину з рисом він витягне з нього воду.

Сушіння бінокля за допомогою фену можна здійснювати лише з великою обережністю: на низькій температурі та з певної відстані. Інакше гарячий потік повітря пошкодить оптику бінокля.

У випадку, якщо всі зусилля по просушуванню бінокля виявилися марними, краще звернутися до сервісного центру.