Вартість біноклів може суттєво відрізняються залежно від моделі. Покупці часто вагаються у виборі між бюджетними та преміальними варіантами. Їх хвилює питання: чи обґрунтована ціна дорогих моделей. Однак висока вартість преміальних біноклів обумовлюється їх оптичними характеристиками та якістю матеріалів.
Головні відмінності преміального бінокля від бюджетного
Біноклі преміум-класу відрізняються від звичайних технічними характеристиками, які помітно впливають на їх функціональність. Головні відмінності — це:
- якість оптики;
- світлопроникність та чіткість зображення;
- матеріал корпусу та основних деталей;
- наявність захисту від вологи;
- ергономічність та комфорт застосування.
У біноклях бюджетного сегмента лінзи виготовлені зі стандартного скла BK-7. Дорожчі моделі можуть бути оснащені склом BaK-4, ED, HD, UHD. Ці матеріали забезпечують чітке та контрастне зображення.
Лінзи дешевих біноклів мають базовий рівень просвітлення. У високоякісних приладах повне багатошарове покриття дає змогу отримати яскраве та деталізоване зображення без спотворень.
Бюджетні моделі оптичних пристроїв виготовляють з пластику. Матеріалом корпусу преміальних моделей слугує алюмінієвий або магнієвий сплав. Ці матеріали відрізняються довговічністю та стійкістю до механічних пошкоджень. Додаткову ударостійкість забезпечує гумове покриття.
Стандартні варіанти недорогих біноклів не завжди мають функцію захисту від пилу та вологи. У дорожчих моделях передбачена герметичність корпусу та наповнення його азотом чи аргоном для запобігання потрапляння всередину води та запотівання лінз.
Якісні біноклі мають ергономічну конструкцію, компактні розміри та невелику вагу. Зручність їх тримання підвищена завдяки додатковому покриттю на корпусі.
Преміальний чи бюджетний бінокль: обираємо оптимальний варіант для своїх потреб
Є багато випадків, у яких придбання преміального бінокля буде виправданою інвестицією. Це стосується таких ситуацій:
- оптичний прилад потрібен вам для виконання професійних завдань — це стосується моряків, орнітологів, природознавців, рятувальників, військових, єгерів, мисливців;
- ви користуєтеся біноклем у складних умовах: при високій вологості, екстремально низьких чи високих температурах, при підвищеному ризику падінь та ударів;
- якість зображення та потужність приладу є для вас визначальними, наприклад, під час астрономічних спостережень;
- для вас важливий комфорт у використанні: преміальні біноклі легкі, компактні, мають ергономічний дизайн, кращий баланс та більш плавне фокусування;
- ви плануєте використовувати бінокль у довгостроковій перспективі: пристрої преміум категорії можуть служити десятиліттями, не втрачаючи своєї ефективності.
Обійтися біноклем середнього цінового сегмента можна, якщо ви використовуєте його зрідка для загальних спостережень. Недорогий прилад підійде для застосування при хорошому рівні освітлення. Також такий варіант прийнятний для початківців.
Якщо ви зупините свій вибір на біноклях преміального класу варто звернути увагу на продукцію бренду Praktica. Зокрема, це моделі Praktica Pioneer R 10x50 та Praktica Pioneer R 12x50. Це прилади з надпотужною оптикою. Вони мають високу світлопропускну здатність тому ефективні навіть у сутінках на відміну від бюджетних варіантів.
Таким чином, щоб відчути всі переваги користування справді якісною та довговічною оптикою краще обрати преміальний бінокль. Особливо якщо ви плануєте тривале застосування. Завітайте на сайт Praktica і виберіть найкращий варіант для своїх потреб.