Біноклі як і будь-яка оптична техніка потребують спеціального догляду. Правильне очищення та зберігання приладу продовжить термін його служби та збереже функціональність оптичної системи і належний стан лінз.
Неправильні методи чистки можуть мати серйозні наслідки, зокрема пошкодження покриття лінз і, як наслідок, помітне зниження якості зображення.
Основні правила догляду за біноклем
Належний догляд за біноклем дає змогу зберегти його оптичні характеристики на тривалий період. Дбайливе користування біноклем передбачає виконання таких дій:
- захист від механічних пошкоджень;
- запобігання впливу вологи та перепадів температури;
- догляд за корпусом та правильне обслуговування механізмів приладу;
- регулярне очищення лінз.
Більшість біноклів укомплектовані чохлом або футляром для зберігання. Це дозволяє вберегти пристрій від пилу та бруду. Важливо уникати падіння, ударів, надмірного стискання корпусу.
Підвищена вологість може призвести до запотівання лінз, наслідком чого є розмитість зображення. Тому не варто залишати бінокль на відкритому повітрі у туманну чи дощову погоду. Також необхідно уникати різких перепадів температури. Важливо тримати прилад подалі від прямих сонячних променів.
Пластикові та гумові деталі корпусу бінокля потрібно чистити сухою або злегка зволоженою м'якою тканиною. При сильному забрудненні можна використовувати мильний розчин. Пам'ятайте, що агресивні хімічні засоби здатні викликати пошкодження гумової накладки.
Слід періодично перевіряти роботу основних механізмів оптичної техніки: фокусувального кільця та системи регулювання діоптрій. За необхідності їх треба акуратно очистити та змастити спеціальним силіконовим мастилом для оптики.
Водонепроникні моделі біноклів мають герметичний корпус. Неправильне використання та механічні пошкодження можуть призвести до розгерметизації. Її можна виявити, якщо занурити прилад у воду на кілька секунд. При втраті герметичності це призведе до появи вологи під лінзами.
Як і чим чистити лінзи бінокля
Очищення лінз відбувається з допомогою серветки з мікрофібри та кисті з м'яким ворсом для видалення пилу. Також його можна обережно видути з допомогою спеціальної груші. Для глибокого очищення знадобиться спеціальна рідина для оптики. Очищення включає в себе такі етапи:
- видалення пилу та дрібних часток за допомогою пензля чи груші;
- протирання лінз спеціальною серветкою;
- видалення плям з допомогою відповідної рідини.
Не можна дихати на лінзи чи торкатися їх пальцями, щоб не з'явилися жирні сліди та подряпини. Під час очищення бінокля заборонено застосовувати спирт, воду, паперові рушники.
Правильне зберігання і обслуговування біноклів
Бінокль потрібно зберігати у сухому прохолодному місці. Не залишайте його в авто через можливі перепади температури. Під час подорожей або використання у холодну погоду захистити прилад від вологи допоможе силікагель, поміщений у чохол. Адаптувати пристрій до кімнатної температури слід поступово.
Якщо запотівання або проникнення вологи у корпус уникнути не вдалося потрібно покласти прилад на кілька годин у сухе місце недалеко від джерела тепла, але не на сонце. Допоможуть також поглиначі вологи. Якщо позбутися води в корпусі не вийшло варто звернутися до сервісного центру. Розбирати корпус самостійно не можна через ризик пошкоджень оптики.
Отож, дотримання правил догляду за біноклем є гарантією його довгої служби та збереження якості зображення. Купувати доглядові аксесуари краще у спеціалізованих магазинах. Маркет Praktica пропонує широкий вибір ефективних засобів.